logo    Křesílko.cz   molitanová křesílka a pohovky  Křesílka a pohovky pro děti  

Úvod »MONTESSORI HRAČKY»montessori pomůcky

MONTESSORI HRAČKY / montessori pomůcky

Stejně jako celá metoda Montessori, tak i všechny používané pomůcky jsou dílem paní Marie Montessori, která se někdy při práci nechala inspirovat také pomůckami vypracovanými francouzskými lékaři Itardem a Seguinem. Při vymýšlení a vývoji materiálu byl kladen důraz na to, aby vzbuzoval dětskou zvědavost a pomůcky měly vzdělávací charakter.

Montessori pomůcky jsou takové „učebnice“, u kterých si dítko může vše vyzkoušet na vlastní kůži, může si daný koncept „osahat“. Edukativní hodnota každé pomůcky je velmi hluboká. Každá pomůcka izoluje jednu kvalitativní vlastnost a tím usnadňuje dítěti její zvládnutí.Pomůcky seznamují děti s barvami, zvuky, hudbou, základy budoucí školní výuky, jako je počítání, čtení a psaní, ale také se složitějšími věcmi, které často nechápou či neumí ani někteří dospělí.

Díky své velmi silné estetické kvalitě dítko doslova přitahují. Kvalita materiálu často přímo vybízí k tomu, aby se s pomůckou zacházelo jemně, opatrně, s úctou a zodpovědností. Materiál je konstruován tak, aby dítě samo poznalo, pokud udělá chybu. Dítko okamžitě zná výsledek, opravuje se samo. U složitějšího materiálu pak pomáhají získané zkušenosti a poznatky. Tím se učí analytickému myšlení a samostatnému řešení problémů.

U mnoha aktivit vůbec není potřeba pomůcky draze kupovat. Někdy jdou vyrobit doma (lepší používat materiál jako dřevo, či sklo – ne plast), jindy je k aktivitám vůbec nemusíte potřebovat, například v oblasti praktického života. Děti baví přesypávat, přelévat, nalévat, zametat, utírat prach, čistit obuv, prostírat, stolovat, používat a skládat ubrousky, zapínat knoflíky, zip, zavazovat tkaničky atd.

Řadit podle 
Výrobce 

Montessori botanická komoda s listy

Cena pro Vás Kč 2 699 (EUR 113)

img


Montessori komoda na 5 ks puzzle (zoologie)

Cena pro Vás Kč 549 (EUR 23)

img
Montessori karty - tvary listů

Cena pro Vás Kč 349 (EUR 15)

img


Montessori Životní cyklus stromu

Cena pro Vás Kč 259 (EUR 11)

img


Montessori Životní cyklus žáby

Cena pro Vás Kč 259 (EUR 11)

img


Montessori glóbus - pevniny a voda

Cena pro Vás Kč 598 (EUR 25)

img


Montessori svět - mapa s vlajkami (na stojánku)

Cena pro Vás Kč 998 (EUR 42)

img