logo    Křesílko.cz   molitanová křesílka a pohovky  Křesílka a pohovky pro děti  

Úvod »MONTESSORI HRAČKY»montessori pomůcky

MONTESSORI HRAČKY / montessori pomůcky

Stejně jako celá metoda Montessori, tak i všechny používané pomůcky jsou dílem paní Marie Montessori, která se někdy při práci nechala inspirovat také pomůckami vypracovanými francouzskými lékaři Itardem a Seguinem. Při vymýšlení a vývoji materiálu byl kladen důraz na to, aby vzbuzoval dětskou zvědavost a pomůcky měly vzdělávací charakter.

Montessori pomůcky jsou takové „učebnice“, u kterých si dítko může vše vyzkoušet na vlastní kůži, může si daný koncept „osahat“. Edukativní hodnota každé pomůcky je velmi hluboká. Každá pomůcka izoluje jednu kvalitativní vlastnost a tím usnadňuje dítěti její zvládnutí.Pomůcky seznamují děti s barvami, zvuky, hudbou, základy budoucí školní výuky, jako je počítání, čtení a psaní, ale také se složitějšími věcmi, které často nechápou či neumí ani někteří dospělí.

Díky své velmi silné estetické kvalitě dítko doslova přitahují. Kvalita materiálu často přímo vybízí k tomu, aby se s pomůckou zacházelo jemně, opatrně, s úctou a zodpovědností. Materiál je konstruován tak, aby dítě samo poznalo, pokud udělá chybu. Dítko okamžitě zná výsledek, opravuje se samo. U složitějšího materiálu pak pomáhají získané zkušenosti a poznatky. Tím se učí analytickému myšlení a samostatnému řešení problémů.

U mnoha aktivit vůbec není potřeba pomůcky draze kupovat. Někdy jdou vyrobit doma (lepší používat materiál jako dřevo, či sklo – ne plast), jindy je k aktivitám vůbec nemusíte potřebovat, například v oblasti praktického života. Děti baví přesypávat, přelévat, nalévat, zametat, utírat prach, čistit obuv, prostírat, stolovat, používat a skládat ubrousky, zapínat knoflíky, zip, zavazovat tkaničky atd.

Řadit podle 
Výrobce 

Montessori botanická komoda s listy

Cena pro Vás Kč 2 699 (EUR 113)

img


Montessori komoda na 3 botanické puzzle

Cena pro Vás Kč 378 (EUR 16)

img


Montessori 3 botanické puzzle s komodou

Cena pro Vás Kč 698 (EUR 29)

img


Montessori komoda na 5 ks puzzle (zoologie)

Cena pro Vás Kč 549 (EUR 23)

img


Montessori 5 ks puzzle s komodou

Cena pro Vás Kč 1 098 (EUR 46)

img


Montessori proces růstu

Cena pro Vás Kč 399 (EUR 17)

img


Montessori karty - tvary listů

Cena pro Vás Kč 349 (EUR 15)

img


Montessori tvary listů (karta)

Cena pro Vás Kč 59 (EUR 2)

img


Montessori komoda na karty s listy

Cena pro Vás Kč 298 (EUR 13)

img


Montessori Životní cyklus stromu

Cena pro Vás Kč 259 (EUR 11)

img